Historia firmy

1999.

Wiedza i doświadczenie zdobyte przez lata w połączeniu z chęcią stworzenia czegoś lepszego powodują pojawieniem się pomysłu stworzenia własnej firmy zajmującą się produkcją odzieży. Trwają niezbędne przygotowania, kalkulacje, poszukiwania odpowidnich surowców.


2000.

W 2000 roku formalnie powstaje Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Delta Zofia Flajszer. Na cele produkcyjne wykorzystano pomieszczenie o powierzchni raptem 17m2 i wymiarach 1,7m na 10m. W tym pomieszczeniu odbywał się cały proces produkcji, począwszy od rozkroju materiałów, przez szycie, kończąc na pakowaniu. Pomimo tak niedużej przestrzeni, w tym znalazło się też miejsce na magazynowanie tkanin i gotowych produktów. Udalo się to dzięki dobudowaniu antresoli na części pomieszczenia.

Początek istnienia firmy to produkcja odzieży roboczej i ochronnej, podobnie jak w przypadku najbardziej renomowanych marek wyrobów jeansowych. Zadowolenie klientów z jakości powoduje zwiększenie ilości zamówień co z biegiem czasu zaowocowało zatrudnieniem pierwszych pracowników, początkowo pracujących na zasadach tzw. „chałupniczych”.


2002.

Rozwój firmy sprzyja stworzeniu własnej marki i wprowadzeniu jej na rynek. Tak powstała marka spodni jeansowych i casulowych „Power Star”. Powstają pierwsze prototypy, z najlepszych tkanin pochodzących z czeskich oraz tureckich fabryk. Po wstępnym przyjęciu się pierwowzorów, ruszają pierwsze zamówienia i tak Power Star wchodzi na rynek.


2003.

Pomimo niesprzyjającego okresu branży odzieżowej, kolejne lata i dbałość o tworzone produkty owocują przeniesieniem firmy do większego lokalu i stworzeniem miejsc pracy w siedzibie firmy.


2005.

W odpowiedzi na potrzeby rynku, na dobrą gatunkowo odzież, w ofercie firmy pojawiają się nowe produkty. Sztruksowe kurtki zimowe oraz letnie kurtki jeansowe. Pojawiają się również produkty z kolekcji damskiej.


2006.

Powstaje zespół rajdowy w którego barwach startują jako kierowca Michał Flajszer i jako pilot Grzegorz Borowiczka samochodem Fiat Seicento Abarth.


2008.

Gdy w roku 2008, został zamknięty krakowski oddział produkcyjny zakładów odzieżowych „Vistula”, przejęliśmy kilkoro doświadczonych i wykfalifikowanych pracowników. Powiększony zespół pozwolił na rozpoczęcie produkcji marynarek męskich.

Ze względu na koszty utrzymania i promowania własnej marki oraz duże zapotrzebowanie na produkcję dobrej jakości odzieży dla innych renomowanych firm, zapadła decyzja o czasowym zawieszeniu prowadzenia własnej marki.


2009.

Produkcja marynarek męskich to sztuka która poza doświadczeniem i wiedzą, wymaga dobrej ręki i dbamy, aby konstrukcje naszych produktów spod takiej ręki wychodziły. Niemniej jednak, marynarka męska jest produktem złożonym i ręczne dostosowywanie konstrukcji do współczesnych szybkozmieniających się trendów w modzie jest bardzo czasochłonne. Dlatego w 2009 roku zainwestowaliśmy w system komputerowy InvenTEX.

Korzystanie z systemu komputerowego jest bardzo ważnym narzędziem pracy konstruktora, przyśpiesza, zwiększa dokładność i wydajność pracy zespołu krojczego. Zaawansowany algorytm obliczeniowy do automatycznego układania trafaretów rozkroju zmniejsza zużycie materiałów. Wszystko to pozwala obniżyć koszty i dostosować się do rynku odzieży męskiej.


2014.

Rozwój i ekspansja firmy spowodowały że przenieśliśmy się do nowej lokalizacji - Węgrzce, koło Krakowa.


2016.